Sztuki seminaryjne

Spektakle teatralne przygotowywane przez alumnów naszego seminarium mają bardzo długą historię. Tradycja ta wyrosła z dorocznych akademii ku czci św. Stanisława Kostki – były to spektakle odgrywane jednorazowo, a widownię stanowiło środowisko seminaryjne. Z czasem zmieniono formułę tego wydarzenia – przedstawienia stały się otwarte dla szerszej publiczności, a “Sztuki Seminaryjne” stały się ważnym punktem na kulturalnej mapie Warszawy.

Każdego roku klerycy III roku przygotowują inny spektakl – przy wyborze sztuki kierują się tym, by niosła ona Ewangeliczne przesłanie. Po kilkumiesięcznych przygotowaniach czas na premierowe przedstawienie dla środowiska seminaryjnego – 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W kolejne weekendy grudnia i stycznia spektakle są otwarte dla szerszej publiczności.

Zgodnie z decyzją rządu o czasowym zawieszeniu działalności instytucji kultury w województwie mazowieckim, informujemy o odwołaniu przedstawienia w seminarium. Ostatnie grane przez nas przedstawienie odbędzie się 14 marca o godz. 19:00.

Będziemy informować Państwa w przypadku ewentualnych zmian.
Liczba widzów (od 2009r.):
0
Do premiery następnej sztuki seminaryjnej pozostało: 

Poprzednie spektakle

Figurka

2021

Piątka

2019

Słodycz

2018

Augustyn

2017

Silniejszy od nienawiści

2016

Quo Vadis

2015

Wybieram Niebo

2014

Próba

2013

Podobni

2012

Świętoszek

2009