Msza św. przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego

Msza św. przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego

28 kwietnia nasza wspólnota seminaryjna uczestniczyła w Mszy św. w Archikatedrze Warszawskiej, w ramach przygotowań do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.

Wieczorna Msza święta w katedrze warszawskiej była sprawowana pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Piotra Jareckiego. Zaznaczył, że to pierwsze spotkanie po ogłoszeniu decyzji papieża Franciszka o wspólnej beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej. Podczas wprowadzenia do liturgii stwierdził  ,,Modlimy się o owoce tej beatyfikacji, żeby wpłynęła na pogłębienie naszej wiary. I abyśmy naśladowali te wielkie postaci, bo mamy w czym naśladować”. 

Homilię o duchowej więzi Prymasa Tysiąclecia i matki Czackiej wygłosił ks. Andrzej Gałka – rektor kościoła pw. świętego Marcina w Warszawie oraz wykładowca historii Kościoła w naszym seminarium. Mówił między innymi, że są ,,to dwie piękne duchowe postaci. Chcemy korzystać z ich życia duchowego, z tego co Bóg przez nich zamierzył. W wydarzeniu podwójnej beatyfikacji jest głęboki Boży zamysł. Bóg chce powiedzieć, jak dwoje ludzi może sobie wzajemnie pomagać w drodze do świętości. To dwie drogi, ale jedna świętość”. 

W czasie konferencji została opisana relacja pomiędzy przyszłymi błogosławionymi. Pierwszy spotkali się w 1926 roku w Laskach. – Bóg złączył tych dwoje ludzi, którzy potrafili się szlachetnie różnić i mimo to, przez nich dokonywał wielkich rzeczy, często po ludzku niemożliwych. Przez Krzyż do nieba i Soli Deo, jakże aktualne jest to i dzisiaj. Zostawili nam drogę. Innej szukać nie trzeba – mówił ks. Andrzej Gałka.

Kard. Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Czacka zostaną beatyfikowani 12 września w Warszawie.