Nagranie FIGURKI już dostępne !

Teatr WMSD

Długo to trwało, nie wszystko wyszło tak jak chcieliśmy, ale pomimo trudnych warunków pandemicznych udało się ! Publikujemy długo wyczekiwane nagranie FIGURKI !!!

Sztukę udostępniamy za darmo, ale jak zwykle będziemy wdzięczni za wszelkie wsparcie finansowe na rzecz naszej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Darowizny można wpłacać na numer konta seminaryjnego z tytułem SZTUKA_FIGURKA:

95 1020 1097 0000 7202 0253 4345 (PKO BP)

Darczyńcom będziemy też wdzięczni jak wyślą nam krótką informację o wpłaconej kwocie i… o wrażeniach po obejrzeniu sztuki. Nasz adres mailowy to: figurka@wmsd.waw.pl

Za wszelkie wsparcie serdeczne Bóg zapłać !

Informacje o sztuce:

Akcja FIGURKI dzieje na terenie małej parafii, do której w przeddzień wielkiej uroczystości, przychodzi Maks. Chce wyjaśnić sprawę figurki, o której kradzież został niesłusznie posądzony. Grzechy przeszłości i kryzys, przez jaki przechodzi wspólnota parafialna powodują jednak, że Maks traci wiarę w siebie i innych. Pozostawiony sam sobie może już polegać tylko na jednym. Na Bogu.

FIGURKA to komedia kryminalna opracowana przez kurs III roku 2020-2021 Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Autorem scenariusza jest kl. Michał Tarasiewicz. Za opiekę reżyserską dziękujemy panu Jarosławowi Gajewskiemu, a za porady przy powstawaniu scenariusza panu Krzysztofowi Zanussiemu.

Występują :

Mateusz Baran – Tomasz (Proboszcz)
Nikita Evstratov – Kazimierz (Wójt)
Mateusz Gręda – Józef (Gitarzysta)
Andrzej Kasprzak – Zdzisław (Zakrystianin)
Paweł Klefas – Maksymilian (Ministrant)
R. P. – Antoni (Starszy kapłan)
Wojciech Szmidt – Albert (Artysta)
Michał Tarasiewicz – Marek (Policjant)