„Oto człowiek” – klerycy zapraszają w styczniu na sztukę seminaryjną.

„Oto człowiek” - klerycy zapraszają w styczniu na sztukę seminaryjną.

To już tradycja, że klerycy III roku naszego Seminarium wystawiają sztukę teatralną. – Jest to kolejny krok na drodze formacji kapłańskiej – podkreślają alumni.

Spektakl Oto człowiek to oparta na faktach historia trudnych wyborów, głębokich relacji i zmagań z samym sobą. Bohaterem spektaklu jest człowiek, który wykazuje się odwagą i męstwem w walce z przeciwnościami, a jednocześnie wielką empatią wobec spotkanych osób.

„Sztuka pokazuje prawdę o zwykłym człowieku, który kierował się w swoim życiu ważnymi wartościami oraz jego relacje z ludźmi, których spotkał na swojej drodze. To opowieść, w której nie zabraknie aktualnych pytań”  – mówi kl. Michał Satkowski z III roku.

Scenariusz napisali klerycy III roku. – „Chcemy, aby każdy znalazł w tej sztuce coś dla siebie” – dodaje kl. Satkowski. Alumni wyreżyserowali spektakl pod opieką Anny Kędziory.

Sztukę Oto człowiek będzie można zobaczyć w kolejne weekendy od 8 do 30 stycznia 2022 r.

Miejsca można rezerwować telefonicznie pod numerem 791 549 062 w poniedziałki w godz. 17.00 – 21.00, w środy w godz. 19.00 – 21.00, a w piątki w godz. 16.00 – 18.00. Istnieje także możliwość rezerwacji miejsc poprzez stronę: http://teatr.wmsd.waw.pl/.

Spektakl będzie wystawiany z zachowaniem obowiązujących obostrzeń, zgodnie z którymi na sali może być zajętych 30% miejsc. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych, które powinny okazać certyfikat szczepień. Prosimy o zasłanianie nosa i ust maseczkami ochronnymi w budynku seminarium.

Wstęp na sztukę jest bezpłatny, ale po jej obejrzeniu można wesprzeć dobrowolną ofiarą na wyjazd studyjny kleryków III roku.