Sztuki seminaryjne

Nowy spektakl już 9 grudnia 2023 r.!

W tym roku chcemy zaprosić Państwa na sztukę pt. "Nieuleczalni?"

Pierwsze spektakle odbędą się już 9 grudnia w budynku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Bilety można rezerwować przez stronę teatr.wmsd.waw.pl

„Nieuleczalni?” to historia dwóch braci, na pozór bardzo różnych, a w istocie bardzo do siebie podobnych. Żyją jakby w dwóch odległych światach, oddzielonych wysokim murem. Ten mur próbuje pokonać ich wujek, gotowy uczynić wszystko, by jego bratankowie byli szczęśliwi. Jednak czy sensownym jest zabieganie o czyjeś szczęście? To jedno z wielu pytań, które chcieliśmy zadać tworząc tę sztukę. 

By poznać na nie odpowiedź zapraszamy już od 9 grudnia na spektakle do naszego seminarium.

Klerycy III roku WMSD w Warszawie

Rezerwacje

Rezerwacji można dokonać poprzez stronę internetową  teatr.wmsd.waw.pl, najpóźniej w dniu wystawiania sztuki na dwie godziny przed rozpoczęciem.

REZERWUJ TERAZ

Spektakle teatralne przygotowywane przez kleryków naszego Seminarium mają bardzo długą historię. Tradycja ta wyrosła z dorocznych akademii ku czci św. Stanisława Kostki – były to spektakle odgrywane jednorazowo, a widownię stanowiło środowisko seminaryjne. Z czasem zmieniono formułę tego wydarzenia – przedstawienia stały się otwarte dla szerszej publiczności, a sztuki seminaryjne stały się ważnym punktem na kulturalnej mapie Warszawy. Każdego roku klerycy III roku przygotowują inny spektakl – przy wyborze sztuki kierują się tym, by niosła ona ewangeliczne przesłanie. Po kilkumiesięcznych przygotowaniach czas na premierowe przedstawienie dla środowiska seminaryjnego – 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W kolejne weekendy grudnia i stycznia spektakle są otwarte dla szerszej publiczności.

Będziemy informować Państwa w przypadku ewentualnych zmian.
Liczba widzów (od 2009r.):
99

Poprzednie spektakle

Figurka

2021

Piątka

2019

Słodycz

2018

Augustyn

2017

Silniejszy od nienawiści

2016

Quo Vadis

2015

Wybieram Niebo

2014

Próba

2013

Podobni

2012

Świętoszek

2009