38. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Rocznica śmierci Prymasa Wyszyńskiego

28 maja 1981 roku zmarł Prymas Tysiąclecia Ks. Bp. Stefan Kardynał Wyszyński - tego dnia jak co roku zgromadziliśmy się w Archikatedrze Warszawskiej by modlić się o jego beatyfikację.
Pogrzeb Prymasa

Na początku kwietnia 1981 roku Prymas Wyszyński usłyszał wyrok – niebezpieczny nowotwór jamy brzusznej. Po prawie 2 miesiącach cierpień 28.05.1981 odchodzi do Domu Ojca. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w naszym kościele seminaryjnym – to tutaj ciało zmarłego Prymasa było wystawione publicznie. Następnie trumnę przeniesiono na plac Zwycięstwa, gdzie sprawowano Mszę Świętą pogrzebową. Ostatnim wydarzeniem było przeniesienie ciała Stefana Kardynała Wyszyńskiego do Archikatedry Warszawskiej, gdzie w specjalnej kaplicy bocznej spoczywa po dziś dzień.

Kolejna rocznica

Jak co roku cała wspólnota seminaryjna uczestniczy w uroczystej Eucharystii podczas której w rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia modlimy się o jego beatyfikację. W tym roku Mszy Świętej przewodniczył J.E. Ks. Bp. Piotr Jarecki. W wygłoszonym słowie podkreślał, że nauczenie Kardynała Wyszyńskiego jest wciąż aktualne i bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie. Eucharystia zakończyła się pod grobem Prymasa Tysiąclecia, gdzie odczytana została modlitwa o jego beatyfikację, a także odśpiewano Apel Jasnogórski.