Duszpasterstwo w czasach pandemii

duszpasterstwo w czasach pandemii

W tym trudnym czasie zapraszamy na wspólne trwanie w modlitwie poprzez transmisje on-line.

Archidiecezja Warszawska transmituje w niedzielę – Mszę św. o godz. 11.00.

Transmisje można oglądać na stronie internetowej archwwa.pl oraz kanale YouTube Archidiecezji Warszawskiej 

“Jeszcze nigdy Kościół nie był tak obecny w internecie, jak teraz. Jeszcze nigdy nie przekonaliśmy się, jak dalece nic nie jest w stanie zastąpić prawdziwej, realnej Eucharystii i naszej na niej obecności. Kościół – to nigdy nie będzie e-Kościół” – komentuje ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

W związku z decyzją rządu o poluzowaniu obostrzeń, od poniedziałku (20.04) w kościele seminaryjnym podczas każdej Mszy Świętej oraz nabożeństw może przebywać maksymalnie ok. 80 osób. Pozostaje także możliwość przyjęcia Komunii Świętej w każdą niedzielę (aż do odwołania) po Mszach Świętych porannych oraz w godzinach od 13:30 do 18:00. Istnieje także możliwość spowiedzi w bezpiecznych warunkach. W dni powszednie podczas Mszy wieczornej (18:30) oraz w niedzielę podczas każdej Mszy Świętej. Przypominamy, że osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje wiernych do przystąpienia do Komunii św. w czasie wielkanocnym. Trwa on do Niedzieli Trójcy Świętej (07.06).