Jubileusz ks. infułata Stanisława Kura

Jubileusz ks. infułata Stanisława Kura

13 listopada obchodziliśmy wyjątkową rocznicę 90-tych urodzin ks. infułata Stanisława Kura, byłego rektora naszego seminarium i cenionego profesora biblistyki.

W środę 13 listopada obchodziliśmy 90-tą rocznicę urodzin ks. inf. Stanisława Kura – kapłana Archidiecezji Warszawskiej, wybitnego biblisty, znawcę języków biblijnych, tłumacza ksiąg Biblii Tysiąclecia oraz rektora naszego seminarium w latach 1982-1997.

W Mszy św. pod przewodnictwem ks. kard. Kazimierza Nycza dziękowaliśmy za życie księdza infułata, które w pełni poświęcił Kościołowi, a szczególnie seminarium. Ks. kardynał na początku liturgii podkreślił, że to “nam jest ta wdzięczność potrzebna w stosunku do Pana Boga, abyśmy umieli przed Nim wyrazić, jak wspaniałego człowieka i kapłana spotkaliśmy na drodze naszego życia i żebyśmy umieli za niego być wdzięczni Bogu”.

Ks. Stanisław w homilii wymienił dwie najważniejsze części jego życia. To rodzina i seminarium. Nasz jubilat podzielił się swoim wspomnieniem o rodzinie, a następnie odniósł się do swojej posługi rektora seminarium. “Nie byłem idealnym rektorem i profesorem. Wiem co przeoczyłem. Wiem, że mogłem zrobić więcej, ale jednak przez cały czas seminarium kochałem i nadal kocham” – mówił. Dodał, że najpiękniejszą rzeczą, którą może sobie wyobrazić i w którą wierzy jest to, że powołania do kapłaństwa nadal są mimo kryzysów. “Wierzę, że pokochacie seminarium i kapłaństwo, bo w tym jest sens waszego życia” – zwrócił się do nas.

Ks. infułat podkreślił, że “Boga należy wielbić, przepraszać, prosić oraz dziękować Mu, ale dla mnie osobiście najważniejsze jest, aby Bogu dziękować. Każdy z nas odpowiada za co Bogu dziękować, ale najkrócej mówi o tym Pismo Święte: dziękujcie Panu, bo jest dobry.”