Listopadowy dzień skupienia

Listopadowy dzień skupienia

21 listopada przeżywaliśmy dzień skupienia.

   

Tydzień temu w naszej wspólnocie gościliśmy księdza Grzegorza Demczyszaka. Jest duchownym archidiecezji warszawskiej,  wikariuszem w parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie na Ochocie. od 1998 roku jest związany z ruchem ,,Oaza”. Aktualnie jest moderatorem Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej oraz katechetą w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. 

Jednodniowe rekolekcje zaczęliśmy w piątek koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie po niej ksiądz Grzegorz wygłosił do nas pierwszą z trzech konferencji. Pierwsza oraz druga jego mowa dotyczyła istoty łaski Boga w naszym życiu oraz powołaniu. Ostatnią konferencję nasz rekolekcjonista poświęcił tematowi misji katechezy we współczesnej szkole. 

Wspólny czas milczenia, zbliżenia się do Pana Boga zakończyliśmy wspólną Eucharystią w kościele seminaryjnym. Za wszelkie słowo, które padło podczas dnia skupienia – składamy księdzu Grzegorzowi ogromne podziękowania i obiecujemy mu naszą modlitwę.