Msza św. przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego

Msza św. przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego

28 listopada nasza wspólnota seminaryjna uczestniczyła w Mszy św. w Archikatedrze Warszawskiej, w ramach przygotowań do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.

Mszy Świętej we czwartek 28 listopada przewodniczył bp Michał Janocha. Wysłuchaliśmy również prelekcji o kard. Wyszyńskim, którą wygłosił dr hab. Paweł Skibiński . Od listopada do maja każdy 28 dzień miesiąca będzie dniem duchowych przygotowań do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Bp Janocha wskazał w homilii, że “kard. Wyszyński był interrexem, ponieważ w tym kraju nie było drugiej osoby, która dla milionów ludzi reprezentowałaby Polskę w sytuacji, kiedy sztandarowi władcy nie byli wybrani przez naród. Oni przemijali, odchodzili w niesławie, jeden po drugim, a Prymas trwał”.  Podkreślił, że w życiu Prymasa Tysiąclecia “miłość do Boga i miłość do Ojczyzny splatały się w jakiś przedziwny i najgłębszy sposób. Miłość do Ojczyzny, jak sam podkreślał, była pierwszą po Bogu”.

Po Mszy św. modliliśmy się przy grobie kard. Wyszyńskiego. Nasza wspólnota posługiwała podczas liturgii Mszy św., a schola seminaryjna uświetniła ją śpiewem.