Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy dzień modlitw o powołania

Niedziela Dobrego Pasterza - Światowy dzień modlitw o powołania

Papież Franciszek w orędziu na ten dzień wyraził pragnienie, aby Kościół podążał drogą w służbie powołań, otwierając przestrzeń w sercu każdego wierzącego, aby mógł z wdzięcznością odkryć powołanie, jakie kieruje do niego Bóg, by mógł znaleźć odwagę, by powiedzieć „tak”,ofiarowując swoje życie jako "pieśń chwały dla Boga, braci i całego świata."

W IV Niedzielę Wielkanocną przeżywamy 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Zachęcamy zatem, aby w tym dniu w sposób szczególny pochylić się w swoich modlitwach nad osobami, które Bóg wzywa na wyłączną służbę w kapłaństwie i życiu konsekrowanym. Niech nie zabraknie w świecie prawdziwych świadków zmartwychwstałego Chrystusa!

Modlitwa za kleryka Panie, ofiaruję Ci moje cierpienia i krzyże za przygotowujących się do kapłaństwa, aby gorliwie odpowiedzieli na głos Twojego powołania. Spraw, by wzrastali w mądrości i łasce, w miłości Boga i bliźniego. Pomóż im naśladować Ciebie w posłuszeństwie, ubóstwie i czystości. Spraw również, by sami stali się świętymi i do szczytów świętości prowadzili powierzony w przyszłości Lud Boży. Amen. Na ten dzień papież Franciszek przygotował specjalne orędzie. Zapraszamy do przeczytania go: http://episkopat.pl/papieskie-oredzie-na-57-swiatowy-dzien-modlitw-o-powolania-2/