Objawienie Pańskie

Uroczystość Objawienia Pańśkiego

Po powrocie z ferii świątecznych, rozpoczęliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego od wspólnych Nieszporów, a następnie przeżywaliśmy błogosławieństwo naszych pokojów w ramach wizyty kolędowej.

6 stycznia o godz. 11.00 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela, której przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz.

Po Mszy św. kurs II uczestniczył w XII Orszaku Trzech Króli ulicami Warszawy.  To wydarzenie było szczególną okazją do dziękczynienia Bogu – “Każdy z nas, miał w minionym roku wydarzenia, których nie potrafi łatwo wytłumaczyć. Czasem może wyjaśniały się po pewnym czasie, ale możemy w nich odczytać ślad działania Bożej Opatrzności w naszym życiu. Za te codzienne cuda powinniśmy szczególnie dziękować Bogu zarówno idąc w Orszaku Trzech Króli, jak i w modlitwie” – powiedział w wywiadzie dla TVP ks. kardynał.

Zgodnie z tradycją, wieczorem uczestniczyliśmy w uroczystych II Nieszporach Objawienia Pańskiego, którym przewodniczył ks. kardynał. W homilii nawiązał do postaci mędrców, którzy musieli przekroczyć swoje racjonalne myślenia, by uwierzyć w prawdziwego Boga.

Po Nieszporach wspólnie świętowaliśmy i kolędowaliśmy w naszym seminaryjnym refektarzu.