Premiera sztuki “Figurka”

premiera sztuki pt. "Figurka"

16 lutego na deskach naszej seminaryjnej sceny miała miejsce premiera sztuki wystawianej przez kurs III pt. "Figurka".

16 lutego – dzień przed rozpoczęciem Wielkiego Postu klerycy III kursu przedstawili sztukę pod tytułem ,,Figurka”. Ze względów epidemii premiera sztuki nie odbyła się w tradycjnym terminie. Pomimo trudnych chwil, które dotknęły nas wszystkich – alumni III kursu postanowili podtrzymac tradycję iscenizacji sztuki i stanąć na wysokości zadania. 

Wystawiona sztuka to opowieść o ludzkich słabościach i skłonnościach do grzechu. Jest to historia przedstawiająca konkretnego młodego człowieka, który znalazł się na zakręcie swojego życia. Tracąc nadzieje pokładaną w ludziach zwraca się ku Bogu gdzie odnajduje siły do dalszej walki o swoje dobre imię. Pomimo, że jest to komedia – niesie z sobą głębokie przesłanie z którym na pewno warto się zapoznać.

Ksiądz Kardynał obecny na sali stwierdził, że jeszcze rok temu szykowaliśmy się do Wielkiego Postu nie będąc świadomymi, jak wielkie czeka nas wyzwanie w postaci epidemii. Zaznaczył, że wszelkie krzyże związane z utratą bliskich osób, problemów z pracą – trzeba złączyć z krzyżem Jezusa Chrystusa. Podziękował również za tą sztukę, która według jego oceny wprowadza radosne chwile w naszą covidową rzeczywistość.

 

Serdecznie zapraszamy na spektakl kleryków III roku. Więcej informacji: https://teatr.wmsd.waw.pl/rsvp/