Skip to main content

Rozpoczęcie roku akademickiego 2022 / 2023

Rozpoczęcie roku akademickiego 2022 / 2023

W tym roku dniem rozpoczęcia roku akademickiego okazał się poniedziałek 10.10.2022. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 16.00, której przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Podczas liturgii, jak i w części akademickiej, brało udział 7. biskupów, ponad 70. koncelebrujących kapłanów, rektorzy i wykładowcy oraz studenci seminariów i ośrodków teologicznych związanych z Akademią: z Warszawy, Łowicza, Siedlec, Drohiczyna, Łodzi, Częstochowy, Bydgoszczy, Radomia, Konina i innych miejsc.

Podczas homilii kard. Kazimierz Nycz pytał obecnych o to, co jest najważniejsze w trakcie roku studiów. Jest nim zdobycie szerokiej wiedzy, która pozwoli nam zrozumieć świat. A następnym ważnym elementem jest wymiar moralny i formacyjny, aby odpowiedzialnie żyć.

W trakcie inauguracji, Dyrektor Generalny MEiN, Sławomir Adamiec, w imieniu ministra Przemysława Czarnka uhonorował Uczelnię medalem Pomnik Historii Szucha 25, ustanowionym dla uczczenia osób i instytucji dobrze służących pro publico bono. Pan Sławomir Adamiec wspomniał również, że Akademia Katolicka jest ważnym punktem na mapie kulturalno-edukacyjnej Polski.