Uroczystość Objawienia Pańskiego i spotkanie z dobrodziejami

          6 stycznia obchodziliśmy uroczystość Objawienia Pańskiego. Na wspólne kolędowanie, które jest już tradycją tego dnia, przybyli do nas liczni goście. Wśród nich był obecny JE ks. bp Michał Janocha, biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej. Przybyli również klerycy wraz z przełożonymi z Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater. Naszym gościem był również dawny rektor WMSD, ks. infułat Stanisław Kur, który podzielił się z nami swoimi wspomnieniami ze swoich lat kleryckich. Do Seminarium wstąpił w 1948 r. (!) i związał się z tym miejscem na całe życie. Odwiedzili nas także ks. Piotr Kaczmarek, rektor Seminarium łowickiego wraz z wicerektorem tego seminarium ks. Jarosławem Łękarskim.

Oprawę artystyczną, a zwłaszcza przygotowanie repertuaru i wykonanie kolęd, zapewnili alumni z kursu IV. Był to też czas refleksji nad życiem śp. papieża Benedykta XVI.

Na tym wydarzeniu wszyscy mogli na nowo, po powrocie z domów rodzinnych, zasmakować atmosfery wspólnoty naszego seminaryjnego Domu.

          Nazajutrz, 7 stycznia w naszym Domu przy Krakowskim Przedmieściu odbyło się spotkanie z dobrodziejami. Rozpoczęło się o 14.00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. rektor Wojciech Bartkowicz. Nasza wspólna modlitwa była wyrazem wdzięczności Bogu za wsparcie duchowe i materialne ludzi dobrej woli, często związanymi z naszym Domem od wielu już lat.

Po zakończonej liturgii nasi goście udali się na refektarz, gdzie domownicy Seminarium podzielili się z nimi opłatkiem oraz wymienili serdecznymi życzeniami.

Spotkanie uświetnił swą obecnością święty Mikołaj, który wraz ze świtą obdarował dobrodziejów seminaryjnymi upominkami.

Na koniec goście po przejściu do naszej sali teatralnej obejrzeli tegoroczną sztukę kleryków kursu III „Wieczernik” w reżyserii p. Ryszarda Jabłońskiego.