Wyjazd studyjny do Ziemi Świętej

Wyjazd studyjny do Ziemi Świętej

Ważnym elementem formacji seminaryjnej jest wyjazd do Ziemi Świętej. Wszystko udało się dzięki darczyńcom, którzy wsparli kleryków III i IV roku po spektaklach teatralnych.
Spektakle seminaryjne

Idea przygotowywania spektakli teatralnych przez alumnów III roku jest dwojaka. Po pierwsze jest to jeden z elementów formacji – długi i żmudny czas przegotowań ćwiczy naszą cierpliwość i zaangażowanie we wspólną sprawę, a występowanie na scenie pozwala nam rozwijać nasze umiejętności występowania przed innymi ludźmi. Po drugie, dzięki dobrowolnym ofiarom, które składają widzowie sztuki jesteśmy w stanie wyjechać do Ziemi Świętej – jest to coś, na co nie moglibyśmy sobie pozwolić bez państwa pomocy. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy. W dniach 1-11.04.2019 pielgrzymowali klerycy III i IV roku (aktorzy sztuk “Augustyn” i “Słodycz”)

Piąta Ewangelia

Mówi się, że Ziemia Święta to Piąta Ewangelia – każde miejsce opowiada nam pewną historię z życia Jezusa. W tym roku nasze rekolekcje na jej temat poprowadził ks. Adam Gorlewski. Każdego dnia nawiedzaliśmy miejsca związane z działalnością Jezusa Chrystusa i Jego uczniów – w każdym z tych miejsc nasz przewodnik odczytywał Słowa Pisma Świętego, a do tego przekazywał nam krótki komentarz, który pozwolił nam lepiej je zrozumieć. Z pielgrzymki wróciliśmy napełnieni wieloma treściami, a każdy znalazł tam coś dla siebie – coś co będzie pamiętał przez długie lata.