Żałobna Msza Święta łacińska

Żałobna Msza Święta łacińska

Co roku w pierwszy czwartek listopada podczas Mszy Świętej łacińskiej wspominamy osoby związane z naszym seminarium, a które odeszły już do Pana.
Modlitwa za zmarłych z środowiska seminaryjnego

Aby seminarium mogło normalnie funkcjonować potrzeba pracy wielu osób: księży, sióstr, ale także osób świeckich. W pierwszy czwartek listopada o godz. 18.30 została odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych ze środowiska seminaryjnego, której przewodniczył J.M. Ks. Rektor Wojciech Bartkowicz.

Ks. Józef Podstawka

Co roku przez cały listopad w sposób szczególny modlimy się za jedną osobę. W tym roku wspominamy Ks. Prałata Józefa Podstawkę – zasłużonego wykładowcę naszego seminarium i kapłana Archidiecezji Warszawskiej, który zmarł 12 lutego 2018 roku. W trakcie Eucharystii homilię wygłosił Ks. Robert Strzemieczny – obecny proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Przybliżył nam osobę ks. Józefa Podstawki – kapłana niezwykle pogodnego, przyjaznego, aktywnego duszpastersko do końca życia. Polecajmy go pamięci modlitewnej tak samo jak i wszystkich zmarłych ze środowiska naszego seminarium.

About the author

+48 726 200 700